US GREEN CARD Lottery is organised every year to deliver green card for non us citizens.Thats an online lottery and conducted by computers.
US Green card lottery is available for everyone and theres no pre requisite like education level or financial stability etc.

When you submit your application system atomatically elects the applicants.Upon your lottery won you have to follow the process through your local us embassy.There are prosedures must be accomplished such as an interview with a us official face to face.

If your green card is apprcved than you will be able to enter to the USA.Lottery results can be traced through website
https://dvlottery.state.gov/ by the confirmation number sent to your email address.

You can also apply online through us state gov website https://dvlottery.state.gov/
Every year green card application lasts one month only and date shouldn’t be missed.

Önceki İçerik
Sonraki İçerikNew York’ta Kiralık Oda
Visa Yurtdışı Eğitim sitesinin genel yayın yöneticisiyim.Konusu eğitim olan hatta 18-50 yaş grubunu ilgilendiren hemen her konuda tabiki eğitimle ilgili olarak bilgiler toplayıp sizleri sürekli gelişmelerden haberdar etmek için çalışıyoruz.Sağladığımız yurtdışı eğitim konuları,üniversiteler,dil okulları,vizeler,seyahat,konaklama,turizm,sinema tamamen güncel olup dünyanın birçok ülkesindeki üniversite dil kursu seyahat acentası otel havayolu gibi kurumlarla sürekli işbirliği içerisinde gelişmeleri ve haberleri sizler için yayınlıyoruz.Aynı zamanda uluslararası öğrenciler için ofislerimizde birebir destek ve danışmanlık hizmetlerimizde devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.