İtalya Dil Okulları

İtalya dil okulları özellikle son yıllarda daha çok rağbet görmeye başlamıştır.İtalyancayı konuşulduğu ülkede daha kısa sürede öğrenmenin en uygun yöntemi İtalya’da öğrenmektir.

İtalya’da eğitim ve İtalyanca öğrenimi genellikle akabinde sanat ya da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilir.Moda ve tasarım alanında dünyaca marka ve firmaların İtalyan olması her geçen yıl İtalya’ya olan talebi arttırmıştır.İtalyanca aslen Portekizce,Fransızca gibi romans dillerindendir.

Roma ve Venice öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler arasında yer alır.90 günden kısa süreli seyahatlere c tipi vize alınırken 90 gün üzeri seyahatlere D tipi vize verilmektedir.İtalya avrupa birliği üyesi bir ülkedir.Bu nedenle 90 günden kısa süreli seyahat eden yeşil pasaport sahibi öğrencilerin vizeye ihtiyacı yoktur.

Visa Yurtdışı Eğitim İtalya’da,Scuola Leonardo da Vinci  ile çalışmaktadır.Scuola Leonardo da Vinci,Florence, Milan, Rome and Siena gibi şehirlerindeki şubeleri ve farklı ülkelerden aldığı  birçok öğrenci ile alanında uzman okullardandır.Okul,17. yy’a ait “Piazza dell’Orologio” adlı ‘dünya mirası’ olarak kabul edilen tarihi bir yapıda eğitim vermektedir.

İtalyanca’yı hem genel İtalyanca kursu olarak yeni başlayanlara hem de orta ya da ileri seviyedeki öğrencilere öğretecek şekilde vermektedir.Mesleki olarak belirli bir alandaki İtalyanca bilgisini ilerletmeyi amaçlayan katılımcılar için de uygun sınıflar ve programlar bulunur.Haftalık 20 saat ya da daha yoğun programlara katılmak mümkündür.

Kurs kayıt işlemleri ve fiyat detayları için lütfen Visa Yurtdışı Eğitimle irtibat kurunuz.