İngiltere Dil Okulları

Slider

İngiltere’deki dil okulları ağırlıklı olarak Londra,Oxford,Cambridge gibi merkezi şehirlerde yer alırlar.İngitere’de de ingilizce kursları üniversite bünyesinde ya da özel dil kurslarında alınabilir.İngiltere’deki dil okullarına katılımda herhangibir ön şart aranmaz yani isteyen herkes katılabilir,üniversite öğencisi ya da mezunu olmak zorunlu değildir.13-18 yaş grubu öğrenciler için yaz kampları düzenlenirken 18+ yaş gurubu öğrenciler yıl boyu diledikleri kursa kayıt olabilirler.

İNGİLTERE DİL OKULLARINDA EĞİTİM

İngiltere dil okullarında ingiliz aksanıyla ingilizce öğrenme şansı bulan öğrenciler ingilizceyi doğru telaffuzuyla konuşulduğu ülkede öğrenmiş olurlar.İngilterede yüzlerce sayıda olan ingilizce kurslarına kayıt olurken Visa Yurtdışı Eğitim olarak sadece ilgili makamlarca onaylı ve yabancı öğrenci kayıt etme yetkisine sahip kurumlarla çalışmaktayız.

İngiltere’deki anlaşmalı dil okullarımız British Council adlı makam tarafından sürekli denetim altında nitelikli eğitim kurumlarıdır.Visa Yurtdışı Eğitim, İngiltere dil kurslarına dünyanın her yerinden binlerce öğrenci, yıl boyu katılım göstermektedir.Bu nedenle ingilteredeki dil kurslarında sürekli devam eden bir eğitim olup katılmak isteyen öğrenciler kendilerine uygulanan ingilizce seviye tespit sınavlarıyla dil düzeylerine en yakın sınıfta eğitime katılırlar.

İngiltere’deki dil okullarında eğitim veren ingilizce öğretmenlerinin hepsi alanında eğitimli ve deneyimli öğretmenlerdir.İngilizce öğretmenleri genellikle TESOL adı verilen ulusararası ingilizce öğretmenliği yapma sertifikasına sahip ve üniversitelerin ingilizce öğretmenliği bölümünden mezun ve İngilteredeki eğitim bakanlığınca yetkilendirilmiş ingiliz vatandaşı öğretmenlerdir.

OKUL SEÇİMİ

İngiltere’deki bütün dil kurslarında hemen hemen aynı eğitimler verilmekle beraber kimi okullardaki eğitimler pratik kimi okullarda ise gramer ağırlıklı olabilir.Visa Yurtdışı Eğitim danışmanları,öğrencilerin ingilizce bilgilerine ve öğrenme amaçlarına göre uygun okul seçiminde yardımcı olurlar.

İNGİLİZCE DERS PROGRAMI

İngiltere dil okullarında dersler sabah 08.30 gibi başlar ve öğleden sonraya kadar devam eder.Yabancı öğrencilerin ingiltereye ingilizce eğitimi amacıyla kayıt olabilmesi için haftada en az 18 saat eğitim veren fulltime programlara kayıt olması gerekir.

İngilizce dersleri ;45 er dakika sürer,gramer ve pratik ingilizce konuşmaya,telaffuzu ilerletmeye yönelik olarak hazırlanırlar.Sınıf mevcutları 8-12 kişilik olduğu için öğretmenlerin bütün öğrencilerle ilgilenme şansı bulunur.

İNGİLTEREDE KONAKLAMA

İngiltere dil okullarına katılan öğrencilere,katıldıkları ingilizce kursları tarafından konaklama seçenekleri sunulur.Genellikle hostel adı verilen ve öğrencilerle turistlere açık olan geçici konaklama seçeneği yetişkinler tarafından tercih edilir.Eğitime başlandıktan sonra çoğunlukla öğrenciler kurstan arkadaşlarıyla daire kiralarlar.

Aile yanı konaklama  daha çok 25 yaş altı katılımcıların tercih ettiği bir seçenektir ve okullar anlaşmalı ingiliz ailelerin yanında öğrenciler için oda kiralarlar.Konaklama giderleri öğrenciye aittir.

YAŞAM GİDERLERİ

Gidilen şehre göre farklılık göstermekle beraber giderler hemen hemen aşağıdaki gibidir.

Haftalık Kira : 80-100 GBP

Yeme içme giderleri: 50-100 GBP

Toplu Taşıma haftalık :80 GBP (off peak ya da peak hours yani işlek ya da normal saatler için alınan haftalık ya da günlük ya da aylık subway kart üvreti farklıdır.)

OSYTER CARD

Oyster card londrada ulaşımda kullanılan çipli bir kart olup hemen bütün ulaşum araçlarında kullanılabilir.Aynı Türkiye’de olduğu gibi.

Oyster, Londra’da otobüs, metro (Tube), tramvay, DLR (Docklands Demiryolu), London Overground (Londra Yer Üstü Ulaşım Hizmetleri) ve çoğu National Rail (Ulusal Demiryolları) hizmetleri ile yapılacak tek yolculukları karşılamanın en ucuz yoludur.