Amerika Dil Okulları

previous arrow
next arrow
Slider

Visa Yurtdışı Eğitim, Amerika’da tanınmış ve her bütçe ve beklentiye hitab eden birçok ingilizce kursuyla anlaşmalı olarak öğrencilere Amerikada eğitim olanakları sunmaktadır.Amerikadaki dil okullarından size en uygun olanını seçmenizde,bu okullara kayıt olmanızda ve Amerika için  öğrenci vizesi işlemlerinizin takibinde Visa YurtdışıEğitim olarak sizin adınıza yürütmekteyiz.

Yukarıda anlaşmalı dil okullarımız arasında seçim yapmadan önce lütfen açıklamaları dikkatle okuyarak amerikada eğitim hakkında ön bilgi edininiz.

Amerika’daki dil okulları özel dil kursları ve üniversite bünyesinde yer alan dil okulları olarak iki ana grupta toplanırlar.Öncelike Amerika’da dil okullarında ingilizce eğitim almak isteyen öğrenciler F-1 adı verilen öğrenci vizesine Amerikan Konsolosluğundan başvurmak zorundadırlar.Bu vizeyi almak içinde Amerikadaki anlaşmalı dil okullarımızdan  I-20 adı verilen öğrenci belgesi almaları gerekmektedir.Visa Yurtdışı Eğitim Amerika’da anlaşmalı okullarının tamamı yabancı öğrencilere,konsolosluktan F-1 vizesi alabilmeleri için gerekli olan  I-20 belgesi vermeye yetkili kurumlardır.

ÜNİVERSİTE DİL OKULLARI

Üniversite dil okulları,üniversitelerin kampüslerinin içerisinde okuln kendisi ya da anlaşmalı bir özel dil okulu tarafından organize edilen dil kurslarıdır.Amerika’daki dil okullarınn çoğunluğunu üniversite dil okulları oluşturur,sebebiyse hemen hemen her üniversitenin kendi dil okulu olmasıdır.Bunlar,kendi okullarında eğitim almak isteyen yabancı öğrencilere üniversite öncesi ingilizce eğitim vermek amaçlı olan ve yabancı öğrencilere hizmet veren dil kurslarıdır.

Üniversite eğitimi amaçlamadan amacı sadece ingilizce öğrenmek isteyen yabancı öğrenciler de bu dil kurslarına kayıt olabilirler.En önemli avantajı üniversite kampüsü içerisinde eğitim alma olanağı sunmasıdır.Yani Amerikada eğitim gören yerli yabancı bütün öğrencilerle aynı kampüs içerisinde üniversite ortamında eğitim alınmasıdır.Dezavantajı ise katılım tarihleridir.Sömestr şeklinde belirli başlangıç tarihlerinde organize edilen ingilizce programlarına senede üç ya da dört dönem kayıt olunabilir.Örneğin Summer-Fall-Spring gibi.

Üniversite dil okulları yabancı öğrenci kaydederek katılımcalara öğrenci vizesi için gerekli I-20 formunu vermekle yetkili kurumlardır.

ÜNİVERSİTE DİL OKULU KATILIM ŞARTLARI

Orta seviyede ingilizce bilmek ve  18+ yaşında olmak bu kurslarda eğitim almanın ön koşullarıdır.Kendi ülkenizdeki eğitim seviyeniz bir ön koşul DEĞİLDİR.

ÖZEL DİL OKULLARI

Amerikadaki özel dil okulları,eğitim bakanlıklarının denetiminde ve yabancı öğrenci kaydetmeye yetkili ingilizce kurslarıdır.Özel ingilizce kursları da sıkı denetim altında olan güvenilir eğitim kurumlarıdır.Bu kurslara katılım tarihleri serbesttir.Yani hemen her hafta eğitime katılım mümkündür.Çünkü sürekli öğrenci kaydeden bu kurslara katılmda mutlaka katılınacak sınıf bılunabilir.İlk kayıtta öğrencilere uygulanan seviye tespit sınavlarıyla öğrenciler ingilizce seviyelerine en yakın sınıflarda eğitime başlatılırlar.Kurs boyunca uygulanan seviye tespit sınavlarıyla da öğrenciler ingilizcelerindeki ilerlemeye göre üst seviyeye geçiş yapabilirler.

Özel dil okulları yabancı öğrenci kaydederek katılımcalara öğrenci vizesi için gerekli I-20 formunu vermekle yetkili kurumlardır.

ÖZEL DİL OKULU KATILIM ŞARTLARI

Dil okullarına her yaş,eğitim grubu ve meslekten katılımcılar başvurabilir.Herhangibir sınırlama yoktur.13-18 yaş grupları için genelde yaz programları ve yaz kampları şeklinde organize edilen ingilizce kurslarına 18+ katılımcılar yılboyu diledikleri tarihte katılabilirler.

Herhangibir ingilizce bilgisi gerekmemektedir her seviyede ingilizce bilgisi olan katılımcılar uygun okul,program ve sınıf bulunmaktadır.

DİL OKULLARINDA DERS PROGRAMLARI

Sabah 08.30 da başlayan ingilizce eğitimler 45 er dakikalık dersler ve 10 ar dakikalık aralar formatındadır.İngilizce dersleri ilk iki ders gramer eğitimi ve kalan derslerde pratik konuşmaya yöneliktirİngilizce pratik konuşma dersleri öğretmenlerin ve öğrencilerin belirlediği başlıklar altında tartışma şeklindedir.Böylece öğrenciler ingilizce gramer derslerinde öğrendikleri bilgileri pratik olarak da kullanarak ingilizce telaffuzlarını da ilerletme şansı bulurlar.

Ayrıca amerikadaki özel dil okulları genellikle şehir merkezlerinde ve  daha çok metropol bölgelerde olduğu için bu bölgelerde eğitim almak isteyen katılımcılar için daha uygundur.

Öğrencilere ayrıca her hafta ingilizce testler uygulanarak ingilizce yazma ve ingilizce konuşmadaki ilermeleri sürekli test edilir.

AMERİKADA EĞİTİM MALİYETLERİ

Gerek özel gerekse üniversite bünyesinde yer alan dil okullarında eğitim aylık ortalama $500 dan başlayan fiyatlarla münkündür.Ancak eğitim maliyetleri seçilen okul ve şehire göre farklılık göstermektedir.

AMERİKADA KONAKLAMA

Amerikadaki dil kurslarında eğitim almak isteyen öğrencilerin son derece konakalama seçenekleri vardır.Bunlardan en populer olani paylaşımlı öğrenci dairelerinde türk ya da yabancı öğrencilerle beraber kalmaktır.Amerika’daki üniversite dil kursları on campus yani kampüs içerisinde öğrenci yurdunda konaklama vererek öğrencilerin üniversite öğrencileriyle aynı ortamda konaklamalarına imkan sağlarken özel dil okulalrına kayıt olan öğrencilere ya paylaşımlı daireler ya da hostel tarzı konaklama seçenekleri sunulur.

Visa Yurtdışı Eğitim olarak konaklama ayarlamanızın yapılmasında ayrıca size destek oluyoruz.

AMERİKA’DA YAŞAM GİDERLERİ

Amerika’da büyük şehirlerdeki yaşam giderleri nisbeten yüksek olmakla beraber ortalama tablo aşağıdaki gibidir.

Aylık Kira:$500-$1500

Yeme içme:$300

Ulaşım:$100

Amerika’da büyük şehirlerde yaşam giderleri diğer bölgelere nazaran daha pahalı olmakla beraber,büyük şehirlerde yeralan özel dil okulları fiyatları da diğer bölgelerdeki üniversite dil okullarından daha ekonomiktir.Yani ister büyük metropol şehir isterse kasaba tarzı bölegelerde eğitim almak için toplamda yapacağınız masraf hemen hemen aynıdır.Okul seçerken beklentilerinize göre davranmanızı tavsiye ederiz.New York gibi metropoller sundukları zengin ve renkli sosyal imkanlar vs gibi nedenlerle kimi katılımcılar için cazipken daha sakin bölgeleri seçen katılımcılar da bulunmaktadır.

AMERİKA’DA ULAŞIM

New York,Chicago gibi bölgelerde toplu taşıma metro otobus vs son derece yaygındır ve aylık yaklaşık $100 ‘a biletlerle metrolardan yararlanılabilir.

California,Florida gibi eyaletlerde ise toplu taşıma hala var olmakla beraber son derece zayıftır ve genelde herkesin arabası vardır.International Driver License(Türkiyedeyken ehliyetinizi uluslararası ehliyete çevirterek Amerika’da araç sahibi olabilir ve kullanabilirsiniz)

Araba fiyatları oldukça ekonmiktir $2000 ödeyerek standart bir araba rahatca alınabilir.

ÖĞRENCİLERİN YASAL HAKLARI

Herşeyden önce Amerika dil okullarına katılan öğrenciler f-1 öğrenci vizesiyle Amerika’da bulundukları sürece I-20 formu vermekle yetkili bir eğitim kurumunda full time öğrenci statüsünde kayıtlı olarak kalmak zorundadır.Okula en az %80 devam zorunluluğu vardır.İstisnai durumlar dışında öğrenci devamsızlık yaparsa okullar öğrencilerin vize statülerini iptal etme hakkına sahiptir bu durumda öğrenci okulla iletişim kurarak ülkeyi terk etmek zorundadır.

Okul öğrencinin vize statüsünü COMPLETE şeklinde yani eğitim tamamlndı şeklinde kapatırsa öğrenci 60 gün grace period hakkına sahiptir ve dilediği gibi Amerika yı gezebilir.Fakat okul TERMINATE şeklinde öğrencinin statüsünü kapatırsa o zaman öğrencinin Amerikada 14 gün kaldıktan sonra ülkeyi terk etmesi gerekir.Ancak okullar öğrenci statüsünde yaptıkları bütün işlemlerle ilgili işlemi yapmadan önce öğrenciye tebliğ etmek zorundadırlar yani KEYFİ OLARAK ÖĞRENCİLERİN vize statüleriyle ilgili değişiklikler yapamaz ya da bu yetkilerini kullanarak öğrenci üzerinde BASKI KURAMAZLAR VE KURMAZLAR.

Visa Yurtdışı Eğitim anlaşmalı kurumları bu konuda tamamen öğrencinin Amerikadaki hayatını kolaylaştırarak ve doğru şekilde bilgilendirerek öğrencilerin yanında bir tutum içerisindedirler.Visa Yurtdışı Eğitim anlaşmalı okullarındaki rehberlik servisleri öğrencilere yasal ve yaşamsal her konuda sürekli destek vermektedirler.

Amerika’daki yabancı öğrenciler sıradan vatandaş muamelesi görürler yani herkes gibi hakları vardır.Ancak sosyal güvenlik numarası alamazlar ve çalışamazlar.Sadece üniversite dil kurslarındaki öğrenciler haftada 20 saat okul bünyesinde çalışabilirler ki iş imkanları son derece kısıtlı olduğundan bu duruma göre plan yapılmaz.

Öğrenci vizesiyle Amerika’da bulunanlar şirket kurabilir yatırım yapabilir ya da şirket ortağı olabilirler.Yabancı öğrencilerin yasalar karşısında herhangibir artı ya da eksileri yoktur.

GÜVENLİK

Amerikada kolluk güçleri polis vs yasaların yürütülmesinde oldukça etkilidir.Bu nedenle birçok şehir ki buna new york da dahil son derece güvenlidir.Ancak 18+ üzeri her katılımcı yetişkin statüsündedir tamamen kendi hayatından sormludur.Bu konuda Visa Yurtdışı Eğitim,Dil Okulları,Öğretmenler vs ya da başka hiçbir kurumun söz hakkı olmadığı gibi katılımcılara müdahele hakkı da yoktur.