Yurtdışında Konaklama

Host Family;Aile yanında konaklama seçeneği,kısaca yurtdışındaki dil okullarımızın anlaşmalı oldukları ve sürekli olarak öğrencilerimize ev sahipliği yapan,odalarını kiraya veren ailelerdir.Bu aileler okul tarafından sürekli denetim altında olup,bulunukları beldedeki polis karakolu dahil bütün makamlarca yabacı öğrenci ağırlayan aileler olarak bilinen kayıtlı ve son derece güvenilir ortamlardır.Herşeyden önce yabancı öğrenci kavaramına alışık,dünya nın heryerinden gençlere ev sahipliği yapan ailelerdir.

Homestay families olarak bilinen aileler bazen genç bazen ortayaş üstü çiftler ya da yalnız bayanlar veya emekli insanlar olabilirler.Aile yanı konaklamada öğrenciler fullboard,halfboard gibi seçenekler seçebilirler.Ev içerisindeki mutfak,banyo,salon herseyi özgürce kullanabilirler.Tabiki ailenin kurallarına saygı duymak zorundadırlar.

Herhangi bir nedenle host family ya da öğrenci tarafından talep edilirse,alternatif konaklama okul ya da visa eğitim tarafından  en geç bir hafta içerisinde sağlanmaktadır.Ancak öğrenci keyfi nedenlerle sürekli ev değiştirme talebinde bulunamadığı gibi kendi imkanlarıyla konaklama ayarladığında dilediği zaman değişiklik yapmakta özgürdür.

Nihayi giderler okul seçiminde,gidilecek şehir ve ülkeye göre netleşmekle beraber aşağıdaki tabloda belirtildiği üzere hemen bütün ülkelerde benzerlik gösterir.

Hostelde Konaklama,Öğrenciler tarafından yoğun talep gören bir yurtdışı konaklama seçeneğidir.Hem daha ekonomik hem de farklı ülkelerden gelen insanlarla birarada kalma olanağı tanıyan multinational bir çevrede başka kültürlerden arkadaşlıklar kurulabilecek sosyal bir konaklama seçeneğidir.Fiyat bilgisi aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

 

Paylaşımlı Daire,Okullar ya da visa eğitim öğrencilerin daha ekonomik şartlarda konaklayabilmeleri için zaman zaman kimi şehirlerde daireler kiralayarak,sadece aynı okulda eğitim gören öğrencilerin ve farklı ülkelerden öğrencilerin bir arada kaldıkları bir seçenektir.Odalar birer kişiliktir.ve ev sadece öğrenciler tarafından kullanılır.Evlerin tamamı fully furnished yani mobilyalı dairelerdir.Wİ-fi,Internet,TV hersey ödenen kiraya dahildir.Sadece öğrencilerin yeme-içme giderleri kendilerine aittir.

 

Student Residence,konaklama seçenekleri içinde diğerlerinden daha lüks,biraz daha fazla on campüs sosyal imkanı olan bir seçenektir.Student residence lar için kısaca hostellerin daha lüks ve gelişmiş halidir diyebiliriz.Ayrıca,student residencelar nisbeten private odalardan oluşurlar ve öğrenciler iki ya da tek kişilik odalarda kalma şansına sahiptirler.Mutfakları olan residencelerdaki konaklama alternatifleri tabloda belirtilmiştir.

*Konaklamaların ön rezervasyonları okul kaydı sırasında yapılmaktadır.

*Havalanından karşılanma hizmetleri okullar ve visa yurtdışı eğitim,yurtdışı iletişim ofisleri kanalıyla organise edilir.

*Konaklamaların okullara mesafesi 30 dakika ile 75 dakika arasında değişir ve bulundukları bölge konaklama fiyatlarında bir etkendir.

Yurtdışında Konaklama Giderleri

Haftalık Fiyatlardır  1-23 Hafta(Fiyatlar Haftalıktır) 24+ Hafta(Fiyatlar Haftalıktır)
*Yukarıdaki konaklama seçenekleri 16+üzeri öğrenciler için olup yaz okulalrına katılan ortaöğrenim öğrencilerini kapsamaz.Ortaöğrenim öğrencilerinin yaz kampları eğitim ve on campus konaklama olarak programlarının parçasıdır.
Farklı seçenekler için VISA Yurtdışı Eğitimle İletişim KurunuzTek Kişilikİki KişilikTek Kişilikİki Kişilik
Standart-Aile Yanı-Konaklamalar kursa 45 dakika kadar mesafedeHalf board (breakfast & dinner every day))$400$320$329$268
Breakfast only (no use of kitchen facilities)$320$244$268$202
Superior-Aile Yanı-Konaklamalar kursa 30 dakika kadar mesafedeHalf board (breakfast & dinner every day)$494$404$385$338
Breakfast only (no use of kitchen facilities)$414$320$306$254
Suburban-Aile Yanı-(Kurslara mesafe 60-75 dakika)Half board (breakfast & dinner every day)$360n/a$297n/a
Breakfast only (no use of kitchen facilities)$288n/a$242n/a
Budget-Ekonomik konaklama kursa mesafe 60 dakika üzeri-öğrenci dairelerinde paylaşımlı odalar$250n/a$250
Hostel-4 kişilik paylaşımlı backpacker hosteller.Ranza Yataklar.-Kursa mesafe 45 dakika$200(4 Kişilik Odalardır.)$200(4 Kişilik Odalardır.)$200(4 Kişilik Odalardır.)$200(4 Kişilik Odalardır.)
*Fiyatlar seçilen şehir ve ülkeye göre az da olsa farklılık göstermektdir.
*Okulların sundukları konaklamalar birbirilerinden bagımsızdır,yani fiyatlar ve şartlar seçilen okula göre değişebilir ancak aralarında ciddi farklar olmaz.
*Visa Yurtdışı Eğitim,Amerika ve İngiltere başta olmak üzere yurtdışı iletişim ofisleri kanalıyla okullara ek olarak havaalanı karşılama ve konaklama hizmetleri vermektedir.Detaylı bilgi kayıtlı öğrencilerimize verilmektedir.
*Öğrenciler okulllardan,Visa Eğitimden konaklama almak zorunda değildirler,isterlerse kendi olanaklarıyla da konaklama seçeneği yaratabilirler.