Gizlilik Ve Güvenlik

KONU

Gizlilik sözleşmesi,Uluslararası yabancı dil ya da üniversitelere VisaEdu aracılığıyla online ya da yetkili acenteleri aracılığıyla kayıt olmak isteyen ve bu kayıtlarını VisaEdu online sistemini kullanarak,kredi kartı,paypal,money order gibi yöntemlerle yapmak isteyen katılımcılar için olduğu gibi VisaEdu sisteminde reklam vermek isteyen kurumlar için aşağıda belirtildiği şekilde düzenlenmiştir.

 

ÜYE BİLGİ GİZLİLİĞİ VE GÜVENLİĞİ

Sitemizden kayıt olmak için girmiş olduğunuz ve okul kayıtları ya da vize başvurularında gereken tüm bilgiler;pasaport,kimlik,kredi kartı,mali yeterlilik,banka hesap dökümü ve online başvuru formları gibi dokümanlarınız,firmamız tarafından,kayıt olmayı seçtiğiniz eğitim kurumu kayıt kabul birimleri dışında, hiçbir 3. parti kurum ya da kişilerle kesinlikle paylaşılmayacaktır. Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde  başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

ÖDEME VE KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini birinci planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.

İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken en temel nokta o sitenin SSL güvenlik sertifikasını sorgulamaktır.Bu sorgulama en sağlıklı şekilde https://www.sslshopper.com  gibi bir siteye alışveriş yapılacak websitesinin http:// url bilgisi girilerek yapılabilir.Aşağıda VisaEdu sistemi güvenlik sertifikaları screen shotları yayımlanmış olup, tüketiciler tarafından manuel olarak da sorgulanabilir.

Common name: www.visaedu.org
SANs: www.visaedu.org, visaedu.org
Valid from March 27, 2018 to September 26, 2018
Serial Number: faf3214c5127427ceeddb9082dc20878
Signature Algorithm: sha256WithRSAEncryption
Issuer: COMODO RSA Domain Validation Secure Server CA
Common name: COMODO RSA Domain Validation Secure Server CA
Organization: COMODO CA Limited
Location: Salford, Greater Manchester, GB
Valid from February 11, 2014 to February 11, 2029
Serial Number: 2b2e6eead975366c148a6edba37c8c07
Signature Algorithm: sha384WithRSAEncryption
Issuer: COMODO RSA Certification Authority
Common name: COMODO RSA Certification Authority
Organization: COMODO CA Limited
Location: Salford, Greater Manchester, GB
Valid from May 30, 2000 to May 30, 2020
Serial Number: 2766ee56eb49f38eabd770a2fc84de22
Signature Algorithm: sha384WithRSAEncryption
Issuer: AddTrust External CA Root

 

Kredi Kartlarıyla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamız tarafından Kredi Kartları Sahtekarlığı’na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğu sistemimiz tarafından otomatik olarak onaylanmaktadır.

Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

VisaEdu 7/24 destek hattı ile gerek online işlemleriniz gerekse ödemeleriniz sırasında canlı destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

MAİL ORDER KREDİ KART BİLGİLERİ GÜVENLİĞİ

Kredi kartı mail-order yöntemi ile bize göndereceğiniz pasaport,kimlik ve kredi kart bilgilerinizin yeraldığı online başvuru formları firmamız tarafından gizlilik prensibine göre saklanacaktır. Bu bilgiler olası banka ile oluşabilecek kredi kartından para çekim itirazlarına karşı 60 gün süre ile bekletilip daha sonrasında imha edilmektedir. Sipariş ettiğiniz ürünlerin bedeli karşılığında bize göndereceğiniz tarafınızdan onaylı mail-order formu bedeli dışında herhangi bir bedelin kartınızdan çekilmesi halinde doğal olarak bankaya itiraz edebilir ve bu tutarın ödenmesini engelleyebileceğiniz için bir risk oluşturmamaktadır.

E-POSTA GÜVENLİĞİ

Sitemiz Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.Kredi kartı numaralarınız sadece email order formlarında yeralmalı ve sadece visa@visaedu.org adresine gönderilmelidir.