New York English Language Academy

Herşeyden önce manhattan merkezindeki konumuyla öğrencilerin ilgi odağıdır.Bütün kültürel ve sosyal aktivitelere yürüme mesafesinde değil yan komşusudur denilebilir.Dünyaca ünlü Wall Street’in tam ortasında yeralır.

Özgürlük heykeline gitmek için ferry’e sadece 10 dakika yürüme mesafesindedir.Kursun ilk gününde seviye tespit sınavı yapılarak,öğrenci yabancı dil bilgisine en uygun sınıfa kayıt edilir.İlk gün okul personeli,diğer öğrencilerle tanışma ve çevreyi tanıma şeklinde düzenlenen bir oryantasyon eğitimidir.

New York English Academy eğitimlerini aşağıdaki ana başlıklar altında sıralayabiliriz.

Standart İngilizce

  • Standart ingilizce kursları,haftada 18 ders saatinden başlayan ve hafta içi sabah verilen kurslardır.Genel ingilizce kursları henüz yeni ingilizce öğrenmeye başlayan katılımcılar için olduğu gibi orta seviyede ingilizce bilen ve geliştirmek isteyen adaylar için de son derece yararlıdır.Temelde Başlangıç-Orta ve ileri seviyelerden oluşan dersler sabah iki saat gramer yani okuma,yazma ve konuşma daha sonra da iki saat listening ve speaking şeklinde organize edilir.

İş İngilizcesi

İş ingilizcesi eğitimi,ticari,iksitadi,ekonomi gibi alanlarda ve resmi yazışmalarda           kullanılan  genel gramer kurallarını ve akıcı konuşmayı öğretmeyi hedefler.Profesyonel   yaşamda kullanılan teknik terimler,kullanıldıkları alana ait özel ifadelerdir ve günlük   yaşamda hiç karşılaşılmayan terim ve kelime gruplarıdır.NYAE eğitimleri yazılı görsel video   sunumlarıyla iş yaşamındaki diyalogları ve yazışmaları uygulamalı olarak öğretmektedir.

  • TOEFL Hazırlık kursları da standart ingilizce testinden NYAE advanced seviyede geçer not alan öğrencilerin katılımı için uygundur.TOEFL,akademik bir sınavdır ve verilen TOEFL sınavı eğitimleri,online olarak katılınan IBT sistemine öğrencileri hazırlar.

Haftalık eğitim 18 ders saatidir.4-8 hafta TOEFL kursuna katılınır.TOEFL                sınavında,Writing-Listening-Speaking gibi sınav bölümlerini IBT yani online olarak algılamayı ve sınavda uygulamayı öğrencilere doğru teknikleriyle öğretir.

Özel Ders

  • Birebir özel ingilizce dersleri eğitimleri de NYAE de öğretilen ingilizce program müfredatının parçasıdır.Özel dersler,okul kampüsü içerisinde öğrenciler için,beklenti ya da eksikliklerine uygun olarak,öğretmenden düzenlenir.Standart ingilizce kursuna ek olarak alınan destekleyici bir eğitim niteliğindedir.Uluslararası öğrenciler haftada en az 18 saatlik bir dil eğitimine kayıtlı olmak zorundadırlar.Bu nedenle başlı başına herhangibir part time programa dahil olamazlar.

NYE Günlük ders programı sabah 08:30 da başlar ve dersler 45 er dakika ve on dakika aralar şeklindedir.

TESOL İngilizce Öğretmenliği Sertifikası

TESOL programları yurtiçinde ve yurtdışındaki özel dil kursları dahil  olmak üzere birçok kurumda ingilizce öğretmenliği yapabilme belgesidir.NYAE kursları toplamda 128 saat olup,4 Hafta sürer.Saabah 09:30 ile 04:00 pm arasında,Pazartesi-Cuma günleri alınır.

6 Agustos,2018 ‘de başlayacak olan kursa kayıt işlemleri en az 1 ay önceden başlamalıdır.

NYAE fiyatları hakkında VisaEdu Amerika fiyat listesi sayfasından bilgi edinebilirsiniz

KONAKLAMA

New York pahalı bir şehir olarak bilinmesine karşın,uluslararası öğrenciler için son derece ekonomik konaklama seçenekleri mevcuttur.Bunların en iyi bilineni hosteller olup,backpacker turist ya da çoğunlukla yabancı öğrencilerin konaklama tercihidir.Öğrenciler Amerika’ya ilk varışlarında geçici olarak hostellerde konaklayabilir,daha sonra okuldan edindikleri arkadaşlarıyla kendilerine paylaşımşı daire tutabilirler.

VisaEdu New York’a giden öğrencilere,konaklama konusunda destek olmaktadır.VisaEdu sisteminden hosteller hakkında bilgi edinebilir ve Amerika’daki hostellerde konaklama rezervasyonlarınızı  VisaEdu anlaşmalı hostellerinde konaklamak üzere online olarak yapabilirsiniz.