KANADA DİL OKULLARI

previous arrow
next arrow
Slider

Kanada dil okulları konusunda öğrencilerin seçimi genellikle  Toronto,Quebec,Montreal,Vancouver, Victoria, Halifax ve Calgary gibi şehirlerdir.Toronto, Kanada’nın en metropol şehridir.Dünyanın sosyo ekonomik açıdan en rahat ülkesi olan Kanada oldukça güvenilir ve eğitim kalitesi yüksek okulların bulunduğu bir ülkedir.Kanada ayrıca CAD yani kanada dolar kurunun uygunluğu nedeniyle de öğrenciler için ekonomik bir seçenektir.Konaklama giderleri de birçok ülkeden daha ekonomiktir.

İNGİLİZCE KURS ÇEŞİTLERİ

Visa yurtdışı eğitim öğrencilerine özel dil kurslarının yanısıra üniversite kampüsü içerisinde üniversite dil kurslarında da ingilizce eğitimi alma olanağı sunmaktadır.

KANADA’DA EĞİTİM

Kanada’ya en çok asya ülkelerinden yabancı öğrenci gider.Dil kurslarındaki eğitimler ve öğretmen kadrosu amerika ve İngiltere’ye paralellik gösterir.Birçok dil okulunun Kanada,Amerika,İngiltere gibi ülkelerde şubeleri bulunmaktadır.

Kanada aynı zamanda uluslararası eğitim fuarlarına da ev sahipliği yapmakta yüzlerce eğitim kurumunu ağırlamaktadır.

Kanada ingilizce kursları, gerek başlangıç seviyesi gerekse ileri seviyede her ingilizce düzeyinden öğrenciye hitab eden programlar sunmaktadır.Kanada dil kurslarına katılım konusunda herhangibir yaş sınırlaması olmadığı gibi 18+ yaş üstü yetişkinler yılboyu eğitimlere katılabilirken 18 yaş altı öğrenciler ise Kanada’daki okullar tarafından düzenlenen özel yaz programlarına katılabilirler.

18 yaş üstü yetişkinler Kanada  dil kurslarına katılırken öncelikle seviye tesbit sınavıyla ingilizceleri değerlendirilir.Bunlar yazılı ve sözlü testler olup,amaç öğrencileri kendi ingilizce bilgilerine en yakın sınıflarda eğitime başlatmaktır.

Sınıflar 8-12 kişilik olup her ülkeden öğrenci bulunmaktadır.Farklı uyruklu öğrencilerden oluşturulan sınıflarda öğrenciler kendi dillerini değil ingilizce konuşup iletişim kurarak daha etkili eğitim alma olanağı bulurlar.

Gerek mesleki gerekse iş ingilizcesi ya da günlük konuşma ingilizcesi alanlarında isteğe bağlı olarak eğitim alınabilir.Yapılan seçime göre ders programındaki  gramer eğitimi ya da pratik eğitiminin yoğunluğu farklılık gösterir.

DERS PROGRAMI

Pazartesi-Cuma hafta içi düzenlenen kurslarda eğitimler sabah 09.00 da başlar ve ders süreleri 45 er dakikadır.Öğretmenler diğer dil kurslarında olduğu gibi ilgili bakanlıklarca denetlenen profesyonel ingilizce öğretmenleridir.Kanada vatandaşı olan  öğretmenlerin aksanları da kanada aksanıdır.

OKUL SEÇİMİ

Kanada’da sayısız dil okulu arasından seçim yaparken visa yurtdışı eğitim deneyimli danışmanlarından destek almanız,size hitab eden ve beklentilerinizi karşılayacak doğru program,şehir ve kursu seçmeniz için açısından son derece önemlidir.Visa Yurtdışı Eğitiö sadece dünyaca tanınmış ve gerek kanada konsolosluğu gerekse Kanada’daki ilgili makamlarca denetime tabi kurumlarla çalışmaktadır.

EĞİTİM GİDERLERİ

Kanada’da dil eğitimleri okul kalitesi,okulun tanınmışlığı ve bulunduğu şehre göre değişiklik gösterirken aylık 800 kanada doları ve üzerindedir.Okulalr yer yer Visa Yurtdışı Eğitim katılımcılarının yararlanabileceği kampanyalar da yapmaktadırlar.

KANADA YAŞAM GİDERLERİ

Toronto’da Ulaşım

Ulaşımda street car ve metro kullanılır.Toronto’da 7/24 aktif yaşam devam etmektedir.Aylık 100 CAD metropass ile bir ay boyunca bütün toplu taşıma araçlarından yararlanılabilir.

Vancover,Calgary ve diğer şehirler için de bu gider hemen hemen aynıdır.

KANADA KONAKLAMA GİDERLERİ

Diğer ülkelerde olduğu gibi Kanada için de kira giderleri şehir ve bölgeye göre değişiklik göstermekle beraber ortalama aylık 500 CAD denilebilir.Bu tabiki paylaşımlı bir dairedeki kişibaşı oda kirasıdır.

Aile yanı konaklamanın da seçenekler arasında olduğu Kanada’da kira aynı yani 500 CAD ortalamadır.