Home

VISA TRAVEL FLIGHT TICKETS VISA APPLICATIONS AND STUDY ABROAD

VISABOOKING offers flight tickets,hotel booking,travel reservations,visa application and study abroad for international students.Our services listed below;

FLIGHT TICKETS


Visa Travel And Study abroad flight tickets are available through visabooking system for our customers.Visabooking allows business travellers,touristic travellers,backpackers,international students and all to find best possible flights during their travels.Visabooking flight tickets are being updated continously at our system and all flights from almost all airlines in world for all departure and arrival destinations.

Visabooking is dedicated ”flight ticket” and hotel booking system partnering with booking family.Visabooking search engine also lists all travel packages from bali to the usa,asia and other vacation resorts.

Visabooking travellers has the opportunity to make searches based on city,country,price range and popularity of the flight tickets and hotels.Visa systems has also online visa applications all major countries where you can simply fill out online visa applications for the usa,canada,uk,schengen countries.

Visa systems has comprehensive country guide and touristic informations.

Visabooking flight tickets are listed as direct flights,connected flights and also based on the flight class,business class flight tickets,economy class flight tickets,first class flight tickets.Travellers can list the flight ticket options based on their priority and requirements,from low price to expensive or non stop flights and connected flights.

Visabooking hotels can also be listed based on the hotel location or type of the room travellers wish to stay.Hotel and room amenities,rooms’ bed types are listed in all details.
Searcdhes can be made with city information New York hotels,Miami hotels,London hotels,Bali hotels,Berlin hotels etc or with country information usa hotels,china hotels,russia hotels etc.

Visabooking travel packages comes with exclusive hotel offers and flight tickets as package.When touristic visitors want to book a vacation has the option to include even car rental along with their holiday booking.

VISA YURTDIŞI EĞİTİM

;Katılımcılara Amerika,İngiltere,Kanada,İspanya,İtalya,Avustralya,Rusya gibi ülkelerdeki yerel özel dil eğitim kurslarıyla ve özel üniversitelerin dil eğitim bölümleriyle anlaşmalı olarak katılımcılara bu ülkelerde yabancı dil eğitim olanakları sunmaktadır.

UÇAK BİLETİ


Visa Yurtdışı Eğitim aynı zamanda uçak bileti,otel,hostel ve tatil paketlerini de hem turistler hem de öğrenciler için visabooking sistemi aracılığıyla sunmaktadır.Ucuz uçak bileti almak isteyen turistler ya da öğrenciler gerek aktarmalı uçak bileti gerekse direk uçak biletlerini visabooking.org sitemizden kolayca satın alabilirler.

Visabooking aynı zamanda tatil ve otel rezervasyonlarınız için de en ideal sitelerden birtanesidir.Booking holding partnerliğiyle uçak bileti ve otel reservasyon hizmetlerini yürüten sitemizden bütçenize ya da seyahat etmek istediğiniz tarihlere uygun olarak uçak bileti satın alabilir otel rezervasyonu yapabilirsiniz.

Seyahat edeceğiniz şehirlere göre örneğin istanbul antalya uçak bileti,istanbul adana uçak bileti,istanbul erzurum uçak bileti gibi kalkış ve varış şehirlerini belirterek ilgili şehirlerdeki farklı havaalanı seçenekleriyle uçak bileti satın alabilirsiniz.Uçak bileti satın alırken fiyata göre listeleme şansı olduğu gibi uçak bileti seçenekleri seçilen havayoluna ya da uçuş sınıfına göre ekonomi uçak bileti ya da business class uçak bileti şeklinde de listelenebilir.

Seyahat ve tatil ya da otel rezervasyonalrınızı da uçak bileti aramalarınızla birleştirerek yapabilirsiniz aynı zamanda araç kiralama hizmetlerimizi de paketinize dahil edebilirsiniz.

”VISA YURTDIŞI EĞİTİM”; yabancı dil eğitim hizmetleri iki temel başlık altında listelenebilir.

A) Yetişkinler için yurtdışında anlaşmalı okullarımızda yabancı dil eğitimi

B) 12-18 yaş arası öğrenciler için yaz okulları.Bu okullar genellikle sabahtan öğlene kadar dil eğitimi,öğleden sonra çeşitli sosyal aktivitelerle öğrencilere dili sevdirerek öğreten ve öğrencilerin yaz tatillerinde farklı bir kültürü tanımalarına,farklı ülkelerden programa katılan yabancı öğrencilerle iletişim kurmalarına olanak sağlayan programlardır.

Yurtdışında ingilizce öğrenmek sizlere yabancı dili doğru telaffuzuyla öğrenme imkanı sunacaktır.Ayrıca kursta alacağınız gramer eğitimlerini o dili günlük yaşamda da sürekli kullanacağınız için sizler için sürekli pratik imkanı olmaktadır.Yabancıdil tekrar edildikçe akılda kalan,konuştukça öğrenilen bir özelliğe sahiptir.Günboyu ingilizce konuşmak  konuşma çekingenliğinizi azaltacağı gibi sizlerin sosyal ve kültürel gelişimine de katkısı kuşkusuzdur.

Yurtdışındaki dil okullarına genelde özel bir katılım şartı aranmaz.Her yaştan ve eğitim seviyesinden katılımcı yurtdışında dilediği ingilizce kursuna ya da başka dil okullarına kayıt olabilir.

Örneğin Amerika’daki ingilizce kursları ya da İngilteredeki dil okullarına katılmak için sadece  acentamıza başvuruda bulunmanız yeterlidir.Visa Yurtdışı Eğitim olarak anlaşmalı okullarımızdan sizin bütçenize ve beklentilerinize en uygun programa kaydınızı yapmaktayız.

Yurtdışında eğitim almak için önemli olan kendinize uygun bir ülke,okul ve program seçimini Visa yurtdışı eğitim deneyimli danışmanları rehberliğinde belirlemenizdir.

Yurtdışındaki  yabancıdil kurslarına katılımda herhangibir yabancıdil bilgisi de  gerekmez yani başlangıçtan ileri seviyeye her düzeyde katılımcı için uygun program bulunmaktadır.

Yurtdışında eğitim alacak öğrencilere ilgili ülke konsoloslukları tarafından öğrenci vizesi verilir.Bunlar eğitim amacıyla verilen geçici ziyaretçi vizeleridir.Kimi ülke konsoloslukları sadece evrak ile başvuruyu kabul ederken Amerika gibi kimi ülkelerde birebir mülakaat sistemi geçerlidir.

Visa Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimizi vize görüşmesi öncesinde gerekli mülakaatlarda doğru ve tutarlı yanıtlar vererek vize başvurularını riske atmadan hazırlıyor ve vize evrakalrının hazırlanmasında da rehberlik ediyoruz.Ayrıca bütün  vize randevuları da Visa Yurtdışı Eğitim danışmanları tarafından  öğrenciler için organize edilmektedir.

 

ÜLKELERE GÖRE VİZE TÜRLERİ

AMERİKA

Öğrenciler Visa Yurtdışı Eğitim aracılığıyla onaylı okullara kurs kayıtlarının ardından F-1 adı verilen öğrenci viesi alırlar.Öğrenci vizeleri Amerika’ya giriş-çıkışlarda kullanılır ancak kalış süresini belirleyen Eğitim aldığınızdan kurum tarafından Visa Yurtdışı Eğitim aracılığıyla getirtilen ı-20 formudur.Bu form sizin Amerika’daki immigration yani göçmen bürosuna olan kaydınızdır ve her öğrenciye SEVIS(Student Exchange Visitor) adı verilen bir numara atanır.F-1 öğrenci vizesi sahibi öğrenciler Amerika’da okul kampüsü dışında çalışamazlar.

(A, G, NATO) Diplomatik ve Resmi Vizeler
(B) İş, Turizm, Tıbbi Tedavi
(C) ABD’den Transit Geçiş
(D) Mürettebat Vizesi
(E1/E2/E3) Tüccar / Yatırımcı Vizesi
(F/M) Akademik Eğitim veya Dil Öğrencisi / Mesleki veya Akademik Olmayan Eğitim Vizeleri
(J) Değişim Programı
(H, L, O, P, Q, R) Geçici İşçi /Çalışma veya Staj Vizesi

(I) Basın Mensubu ve Gazeteciler

İNGİLTERE

İngiltere Öğrenci Vizesi, Birleşik Krallığa, dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans eğitimi almak üzere gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını yakından ilgilendiren bir vize türüdür. İngiltere öğrenci vizesi 2 farklı şekilde hazırlanmıştır.

İngiltere öğrenci vizesinin ilk bölümünü Student Visitor Visa oluştururken, bu vize İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesidir. İngiltere Student Visitor Visa,  İngiltere’de dil eğitimi almak üzere düzenlenmiş bir öğrenci vizesi türü olurken, İngilizce düzeyi şartı aranmamaktadır. İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi 11 ay ve 6 ay olarak verilmektedir. İngiltere Student Visitor Visa ile İngiltere’de çalışma imkânı bulunmamakta ve vize süresinin son ermesinin ardından bu vize türünün İngiltere’den de uzatılma imkânı bulunmamaktadır. İngiltere öğrenci ziyaretçi vize süresinin uzatılmak istenilmesi halinde ise Türkiye’den yeni bir başvuruda bulunulması gerekecektir.

KANADA

Öncelikle kişinin öğrenci vizesi alabilmesi için başvuru formu doldurması gerekir. Öğrenci vizesinin turist vizesinden farkı bulunmamaktadır. Fark sadece sağlık raporunun istenmesidir. 6 ay veya daha fazla süre içinde eğitim görmek isteyenler bu vizeyi alabilirler. 6 aydan kısa süreli eğitimlerde Kanada turist vizesi vermektedir.

Dil Okulu listemize ana menuden ulaşabilirsiniz.Aşağıda Amerika’da dil eğitimi hakkında genel bilgiler verilmiştir.

Visa Yurtdışı Eğitim, Amerika’da tanınmış ve her bütçe ve beklentiye hitab eden birçok ingilizce kursuyla anlaşmalı olarak öğrencilere Amerikada eğitim olanakları sunmaktadır.Amerikadaki dil okullarından size en uygun olanını seçmenizde,bu okullara kayıt olmanızda ve Amerika için  öğrenci vizesi işlemlerinizin takibinde Visa YurtdışıEğitim olarak sizin adınıza yürütmekteyiz.

Amerika’daki dil okulları özel dil kursları ve üniversite bünyesinde yer alan dil okulları olarak iki ana grupta toplanırlar.Öncelike Amerika’da dil okullarında ingilizce eğitim almak isteyen öğrenciler F-1 adı verilen öğrenci vizesine Amerikan Konsolosluğundan başvurmak zorundadırlar.Bu vizeyi almak içinde Amerikadaki anlaşmalı dil okullarımızdan  I-20 adı verilen öğrenci belgesi almaları gerekmektedir.Visa Yurtdışı Eğitim Amerika’da anlaşmalı okullarının tamamı yabancı öğrencilere,konsolosluktan F-1 vizesi alabilmeleri için gerekli olan  I-20 belgesi vermeye yetkili kurumlardır.

ÜNİVERSİTE DİL OKULLARI

Üniversite dil okulları,üniversitelerin kampüslerinin içerisinde okuln kendisi ya da anlaşmalı bir özel dil okulu tarafından organize edilen dil kurslarıdır.Amerika’daki dil okullarınn çoğunluğunu üniversite dil okulları oluşturur,sebebiyse hemen hemen her üniversitenin kendi dil okulu olmasıdır.Bunlar,kendi okullarında eğitim almak isteyen yabancı öğrencilere üniversite öncesi ingilizce eğitim vermek amaçlı olan ve yabancı öğrencilere hizmet veren dil kurslarıdır.

Üniversite dil okulları yabancı öğrenci kaydederek katılımcalara öğrenci vizesi için gerekli I-20 formunu vermekle yetkili kurumlardır.

ÖZEL DİL OKULLARI

Amerikadaki özel dil okulları,eğitim bakanlıklarının denetiminde ve yabancı öğrenci kaydetmeye yetkili ingilizce kurslarıdır.Özel ingilizce kursları da sıkı denetim altında olan güvenilir eğitim kurumlarıdır.Bu kurslara katılım tarihleri serbesttir.Yani hemen her hafta eğitime katılım mümkündür.Çünkü sürekli öğrenci kaydeden bu kurslara katılmda mutlaka katılınacak sınıf bılunabilir.İlk kayıtta öğrencilere uygulanan seviye tespit sınavlarıyla öğrenciler ingilizce seviyelerine en yakın sınıflarda eğitime başlatılırlar.Kurs boyunca uygulanan seviye tespit sınavlarıyla da öğrenciler ingilizcelerindeki ilerlemeye göre üst seviyeye geçiş yapabilirler.

Özel dil okulları yabancı öğrenci kaydederek katılımcalara öğrenci vizesi için gerekli I-20 formunu vermekle yetkili kurumlardır.

DİL OKULLARINDA DERS PROGRAMLARI

Sabah 08.30 da başlayan ingilizce eğitimler 45 er dakikalık dersler ve 10 ar dakikalık aralar formatındadır.İngilizce dersleri ilk iki ders gramer eğitimi ve kalan derslerde pratik konuşmaya yöneliktirİngilizce pratik konuşma dersleri öğretmenlerin ve öğrencilerin belirlediği başlıklar altında tartışma şeklindedir.Böylece öğrenciler ingilizce gramer derslerinde öğrendikleri bilgileri pratik olarak da kullanarak ingilizce telaffuzlarını da ilerletme şansı bulurlar.

Ayrıca amerikadaki özel dil okulları genellikle şehir merkezlerinde ve  daha çok metropol bölgelerde olduğu için bu bölgelerde eğitim almak isteyen katılımcılar için daha uygundur.

Öğrencilere ayrıca her hafta ingilizce testler uygulanarak ingilizce yazma ve ingilizce konuşmadaki ilermeleri sürekli test edilir.

AMERİKA’DA EĞİTİM MALİYETLERİ

Gerek özel gerekse üniversite bünyesinde yer alan dil okullarında eğitim aylık ortalama $500 dan başlayan fiyatlarla münkündür.Ancak eğitim maliyetleri seçilen okul ve şehire göre farklılık göstermektedir.

AMERİKA’DA KONAKLAMA

Amerikadaki dil kurslarında eğitim almak isteyen öğrencilerin son derece konakalama seçenekleri vardır.Bunlardan en populer olani paylaşımlı öğrenci dairelerinde türk ya da yabancı öğrencilerle beraber kalmaktır.Amerika’daki üniversite dil kursları on campus yani kampüs içerisinde öğrenci yurdunda konaklama vererek öğrencilerin üniversite öğrencileriyle aynı ortamda konaklamalarına imkan sağlarken özel dil okulalrına kayıt olan öğrencilere ya paylaşımlı daireler ya da hostel tarzı konaklama seçenekleri sunulur.

Visa Yurtdışı Eğitim olarak konaklama ayarlamanızın yapılmasında ayrıca size destek oluyoruz.